11.11.15

כיצד ניתן לטפל בפריצת דיסק?

אנשים אשר סובלים מפריצת דיסק, הם אנשים אשר הדיסק הבין חולייתי שלהם נבקע, הנוזל שבתוכו, שאמור לתפקד כבולם זעזועים יוצא החוצה - והדבר נוגע ברקמות השונות בעמוד השדרה, וכתוצאה מכך האדם חש כאבים עזים במיוחד, והדבר גם עלול להשפיע על מערכת העצבים שלו. חשוב מאד כמובן לדעת, שישנם מגוון רחב מאד של טיפולים נגד פריצת דיסק, ורובם יעילים במיוחד. ישנם טיפולים שנחשבים שמרניים מאד אך יעילים - וכמובן שישנם גם טיפולים שנוטים יותר למעורבות. אז מהן האפשרויות?

כמה טיפולים מרכזיים

       שימוש בתרופות - במקרים רבים, על האדם שסובל מפריצת דיסק ליטול תרופות. התפקיד של התרופות הוא כפול. חלקן משמשות כמשככי כאבים לכל דבר, ולסייע לאדם להתמודד עם היומיום. אולם, ישנן גם תרופות שמטפלות בדלקות שפורצות עקב פריצת דיסק. כך, אפשר גם להפחית את תופעות הלוואי הקשות, ולאפשר לגוף להתאושש בצורה מהירה יותר.
       פיזיותרפיה - התפקיד של הפיזיותרפיה הוא לאפשר לגוף התמודדות טובה יותר עם המצב החדש. פיזיותרפיה עבור פריצת דיסק משמעותה ביצוע תנועות שתפקידן לשפר את התפקוד של עמוד השדרה,  ביצוע של מתיחות שונות, טיפול באמצעות מים ושחיה,  שימוש באמצעים שונים לקירור או חימום הגוף, ועוד. כל האמצעים הללו מאפשרים בסופו של יום לגוף להסתגל למצב החדש, ולהתגבר על פריצת הדיסק.
       ניתוח - יש מקרים שבהם כדי להעלים פריצת דיסק ניתוח הוא האופציה היחידה. זו אופציה שמשתמשים בה רק בחלק קטן מהמקרים - לרוב במקרים הקשים ביותר של פריצת דיסק כאשר הכאבים עזים, והאדם משותק לגמרי מתנועה בשל הפריצה.
       שימוש במחוך - במקרים קלים יחסית, מחוך רפואי יכול להיות פתרון נוח ויעיל למדי. תפקידו של המחוך הוא בעצם ליישר את פלג הגוף העליון, וכך לאפשר תמיכה טובה יותר עבורו, והתגברות מהירה יותר על פריצת הדיסק.

איך ידועים מהו הטיפול המתאים?


יש כמובן עוד מספר טיפולים שאפשר לעבור נגד פריצת דיסק כמו למשל ביצוע תרגילים שונים ביומיום, הקפדה על תזונה מאוזנת יותר, הפחתה בלחץ נפשי, ועוד. חשוב מאד בכל מקרה לפנות תמיד לרופא מקצועי, שיבדוק את גופכם, ויוכל להמליץ לכם על הטיפול הטוב ביותר.

פריצת דיסק