10.7.14

מהן הסיבות להופעת כאבי גב?

אין ספק שאחד מסוגי הכאב המשתקים ביותר שיש, אלו הם כאבי הגב. נכון שישנם סוגי כאב נוספים שיכולים להיות בעיתיים כגון כאבי צוואר, כאבי ראש וכאבי בטן - אך כאב הגב יכול ממש לשתק אותנו למקום, פשוטו כמשמעו. חשוב מאד להבין מהי הסיבה להופעת כאבי הגב, שכן לא פעם, ע"י הבנת הגורם - אפשר גם לקבל את הטיפול המתאים. חשבו גם תמיד לשים לב האם ישנם כאבים נוספים שהגיעו ביחד עם כאבי הגב - כמו למשל כאבי צוואר שלא פעם מופיעים באותו הזמן.


כמה סיבות נפוצות לכאבי גב

      יציבה לא נכונה - רבים מאתנו פשוט לא שומרים  על יציבה נכונה באורח החיים שלנו. רבים מאתנו לא יושבים בזווית בריאה, לא עומדים באופן זקוף, והדבר יכול להוביל תוך מפר חודשים להופעה של כאבי גב קשים למדי, בפרט באזור הגב התחתון.
      הרמת משאות - בין אם אתם עוסקים בכך באופן קבוע ובין אם לאו, אפשר שהרמה של משא כבד בצורה לא טובה, תגרום להופעה של כאבי גב. יש לזכור כי משא כבד מהווה אתגר לגב שלנו, ואם מרימים אותו מהר מידי או בתנוחה לא נכונה - אפשר לסבול מכאבי גב קשים.
      תנועה מהירה - לעתים אנו חשים שאנחנו עושים תנועה לא רצונית עם הגוף - מה שמוביל לכפיפות בגוף שגורמת לכאב, לישיבה מהירה ולא נוחה, לעמידה שגורמת לתנועה סיבובית ולהופעת כאבי צוואר, ועוד. בחלק ניכר מהתנועות הבעייתיות הללו - כאב גב יכול בהחלט להיות תוצר.
      ספורט - פעילות ספורטיבית היא ככלל דבר מאד בריא לגוף. היא יכולה אף להפחית את הסיכוי להופעת כאבים שונים כגון כאבי בטן או כאבי צוואר, אבל אם מבצעים אותה באופן לא סדיר, היא עלולה לגרום להופעה של כאבי גב קשים למדי, בשל עומס מוגזם שמופעל עליו - בעיקר בפעילות ספורטיבית אנארובית.

לקבל את הטיפול המתאים


אם אתם סובלים מכאבי גב, חשוב לפנות לאורתופד מומחה, ולספר לו מתי התחלתם להרגיש את הכאבים, ומה אתם עושים בחייכם - כדי שהוא יוכל להבין, מה המקור לכאב ולספק לכם את הטיפול ההולם.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה