28.4.14

איזו פעילות אדם עם בעיות גב צריך לעשות?

כיום, יש לא מעט בעיות גב שמהן אדם יכול לסבול. חשוב מאד לציין שמעבר לטיפול התרופתי אשר אמור בעיקר להקל על הכאבים, ומעבר לטיפולים פיזיותרפיים או כירופרקטיים, הרי שיש חשיבות גם בביצוע פעילות גופנית. הפעילו הגופנית, מסייעת לא רק להתמודד עם הכאבים שנובעים מהבעיות בגב - אלא הן גם מאפשרות לנו לעצב מחדש את הגב שלנו, ובעצם לטפל בבעיה. יש כמה פעילויות גופניות אשר אנשים עם בעיות גב יכולים לבצע, כאשר ברוב המקרים מדובר כמובן על פעולות אירוביות, ולא אנארוביות.

כמה דוגמאות לפעילויות מומלצות

  • הליכה - תתפלאו לגלות, אבל הפעילות המומלצת ביותר לאנשים עם בעיות גב היא קודם כל הליכה. זו פעולה נהדרת שאף לא פוגעת בגב התחתון, מאפשרת לאנשים להיכנס לכושר, לא דורשת מאמץ רב, ואף לא דורשת מכון כושר או רכישת ציוד כושר. מומלץ לבצע הליכות ארוכות יחסית, בקצב רגיל עד מהיר, שיאפשרו לכם לתרגל את הגב ואת הגוף.
  • מכשירי מדרגה - מכשירי המדרגה, מדמים מצב שבו אם עולים ויורדים במדרגות, אלא שבניגוד אליהם - הם כוללים מצב של מניעת זעזועים בכף הרגל. כך, המכשירים הללו מאפשרים לאנשים עם בעיות גב להתאמן לאורך זמן, מבלי שהם חווים את כאבי הנחיתה על הקרקע, ומבלי שיש סכנה לפגיעה באזור הגב.
  • שחיה - פעילות מומלצת בחום לאנשים שסובלים מבעיות שונות בגב. הסביבה של המים, מאפשרת הצפה וכך מאפשרת לגוף לנוע ביתר חופשיות, כאשר אשר מהצד השני בשחייה עצמה, על הגוף להתנגד כמובן למים, וכך נכנסים לכושר, מבלי שהדבר פוגע בגב.


לפני שממהרים להתאמן


חשוב מאד לציין, כי למרות שאפשר שאתם רוצים כבר להתחיל בפעילות הגופנית, הרי שאם יש לכם בעיות שונות באזור הגב - חשוב מאד להתייעץ קודם עם הרופא שלכם, להבין האם יש אימונים שמומלצים יותר עבור המצב הרפואי שלכם, ורק אז להתחיל להתאמן.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה